Noot: Dit is een activiteit uit het archief.

Lezing Hindoeïsme - Paul van der Velde

Wie is hindoe? 

Horen we de naam van het land India, dan komen er vele voorstellingen op. Het is het land van mysteriën, van yoga, meditatie, prachtige tempels, fraaie danskunst. Tegelijk is er ook het beeld van het kastenstelsel, onderdrukking, onreinheid. We denken bij India ook aan de vele religies van dat land: boeddhisme, hindoeïsme, jainisme en nog meer. In deze presentatie gaat Paul van der Velde nader in op het hindoeïsme. We gaan bekijken wie nu eigenlijk precies hindoe genoemd kan worden en hoe de hindoe identiteit werkt. We gaan kijken naar de verschillende lagen waaruit het hindoeïsme is opgebouwd en ook naar de interactie met het westen. Waar komt yoga nu eigenlijk vandaan en wie zijn toch die Hare Krishna's? En wat is een goeroe eigenlijk?

Paul van der Velde studeerde Indiase talen en culturen in Utrecht en Nijmegen. Hij promoveerde op een studie rond lyriek rond de hindoegod Krishna. Tegenwoordig werkt hij als hoogleraar Aziatische religies, Sanskriet en Hindi aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Hij publiceert geregeld over Azië en Aziatische religies en hij begeleidt studiereizen naar Azië.  

Na afloop is er koffie/thee met wat lekkers en gelegenheid voor een goed gesprek.
Ook staat er achterin de zaal een zuiltje met een bakje waarin u een vrijwillige bijdrage kunt deponeren - contant of via QR-code - met een richtbedrag van € 7,50.

Paul van der Velde

(foto via Paul van der Velde)

wanneer
zondag 22 februari 2026 - 10:00 - zondag 22 februari 2026 - 11:00