Jan Offringa spreekt deze ochtend over Israël - Palestina en de relatie christendom - jodendom.
Jodendom ≠ Israël
Het is belangrijk het jodendom, een eeuwenoude religieuze traditie, te onderscheiden van de moderne staat Israël.
Dat onderstreept de joodse theoloog Marc H. Ellis (1952-2024) in zijn boek Judaïsme ≠ Israël en wordt graag herhaald door de liberale dominee Jan Offringa.
Waardering voor de joodse traditie gaat heel goed samen met kritiek op Israël, zolang je niet in antisemitisch vaarwater terecht komt. Over die balanceeract gaat het in de inleiding en het aansluitende gesprek.
Jan Offringa (1957) was onder andere predikant in Veenendaal-West en landelijk voorzitter van ‘Op Goed Gerucht’, een beweging van moderne protestantse theologen. Bij zijn emeritaat in 2024 verscheen ‘Frank en vrij geloven’. Daarin staat een hoofdstuk over de relatie tussen het jodendom en christendom dat in verkorte vorm als essay in dagblad Trouw verscheen.
Aan het eind wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd (richtbedrag ongeveer € 7,50)
Na afloop is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten onder het genot van koffie/thee met wat lekkers.

Jan Offringa (fotograaf André van Zwieten)
